Kastamonu Konakları personelimiz-banner Personelimiz
Kastamonu Konakları main_sep Personelimiz
UĞURLU KONAKLARI PERSONELİ

Uğurlu Konakları’nın işletmecisi olan şirketimiz Kastamonu Konak İşletmeleri, 2003 yılında Kastamonu’da özel belgeli otel işletmek amacı ile kuruldu. İlk tesisimiz olan Toprakçılar Konakları ile işletmecilik hayatımıza başladığımızda, birkaç belediye belgeli ve 2,3 yıldızlı otelin olduğu, turizmin henüz emekleme döneminde olduğu bir Anadolu kentinde, kaliteli bir butik otel işletmesini hayata geçirmek üzere yola çıkıyorduk.
İlk ciddi sorunumuz, personel bulmaktı. Bulabildiğimiz her düzeydeki personelimiz, ya mesleğin daha başındaydı, ya sektör için eğitim veren bir kurumdan mezun olmuş, ama hiçbir pratiği yoktu, ya da hiç iş tecrübesi olmayan ev hanımları ya da her türlü işe girip çıkmış, “bir de burada şansımızı deneyelim” cilerdi…
Böyle bir ortamda, az çok turizm eğitimi almış ya da turizmle uzaktan ya da yakından alakalı alanlarda ve tesislerde çalışmış birkaç az tecrübeli ya da hiç tecrübesiz elemanla işe başladık. Elemanlarımızı sürekli eğiterek, yavaş yavaş kalıcı kadrolar oluşturmayı başardık. Aşçı olarak, çok maharetli bir ev hanımını işe alarak, onun yanında turizm meslek lisesini bitirmiş, ama tecrübesi olmayan genç erkek aşçımızı yetiştirdik. Ve giderek hizmet kalitemizle, personelimizin güleryüzü ve özverisiyle, kat hizmetlerimizin mükemmelliği ve temizlik kalitemizle, hızla Kastamonu otelleri içinde seçkin bir konuma yerleştik ve aranılan bir tesis olmayı başardık. Böylece 10 odalı bu ilk göz ağrımız bize ve taleplere yetmemeye başladı.
Böylece Uğurlu Konakları’nın öyküsü, 2009 yılında, Toprakçılar Konakları’nın devamı olarak başladı. Ama 10 odalı ilk işletmemize karşılık, 25 oda ve 55 yatak kapasiteli ve 55 kişiye hizmet veren daha iddialı restoranıyla daha ciddi personel gereksinimi olan bir işetme ortaya çıktı. Bu nedenle de personel yelpazemiz genişledi. Ancak bu kez, 6 yıldır hizmette olan Toprakçılar Konakları, yeni kardeşi Uğurlu Konakları için bir okul görevi gördü ve yeni personeller hızla yetiştirildi. Yaklaşık dört yıl boyunca her iki konağımız birlikte işletildi. 2013 yılı itibariyle Toprakçılar Konakları’nı kapattık ve şu anda sadece Uğurlu Konakları ile yola devam etmekteyiz. Şu anda personelimizin %50’si bizimle 4-5 yıldan daha uzun süre birlikte çalışanlardan oluşmakta, diğer %30 ise yine 3-4 yıldan birlikte çalıştığımız arkadaşlar. Yani, Uğurlu Konakları’nda birlikte çalışma ruhunu benimsemiş, geliştirmiş ve işletmemizin kurumsal kimliğine gönülden bağlı ve işini seven arkadaşlarla çalışıyoruz. Bu da hizmette kaliteyi ve başarıyı beraberinde getiriyor.

Hizmet alanlarına göre personelimiz

Kastamonu Konakları kurucu-224x300 Personelimiz

Genel Müdür
Gülsen Kırbaş

Kastamonu Konakları ugurlu-konaklari-muhasebe-300x249 Personelimiz

Muhasebe
Cemile Şahin Darakçı

Kastamonu Konakları ugurlu-konaklari-resepsiyon-300x225 Personelimiz

Gece resepsiyonisti
Yılmaz Kolcu

Kastamonu Konakları servis-personeli-300x272 Personelimiz

Servis hizmetleri
Restoran şefi: Yücel Şen
Servis ekibi: Engin Kırçıloğlu,
Seda Hasanoğlu, Zafer Akbıyık

Kastamonu Konakları personelimiz2017-300x225 Personelimiz

Ekibimiz

Kastamonu Konakları ugurlu-konaklari-kat-hizmetleri-ekibi-300x260 Personelimiz

Kat Hizmetleri
Şef: Ayşe Çalışır
Kat Hizmetleri Ekibi: Hakiye Dediloğlu,
Fatma Dediloğlu, Şahizer Kuşoğlu

Kastamonu Konakları ugurlu-konaklari-restoran-ekibi-225x300 Personelimiz

Mutfak ekibi: Necati Çaldağ,
Satiye Dedebekiroğlu, Birsel Külcü